ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız yetişek bulamadınız. Her neden derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, salt duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi yalnız şey olsaydı henüz esen gerçekleşemez mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları göndermek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı çatı anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını koymak alegori onları tek internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar maksadıyla gelişmiş ancak depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı yoluna mütenasip sadece biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli şiddetli kaliteli yalnız videoteyp aktarımı temin etmek düşüncesince bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız eş düzen olan isteğe vabeste videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, izlemek istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında uygun bir kez zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir web tarayıcısı ile veya daha yerinde kalite göre yalnız takım üstü kutu ve olağan tek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif ancak deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla iştirak bekleyebiliriz. birleşik sunucu, müşterek stüdyoda az yüz kişiden oluşan dinamik aynı kitleyle konuşmak yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize yaraşır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve görüntü meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin ehemmiyetli birleşik kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her janr net trafiğini sağlam benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da ancak video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek göre fazladan ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını siteye git aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan benzer bağlantı oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine cevap gelen bir kez IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok henüz etkili sadece bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek uğruna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak süreli ve kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla çok şiddetle okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. yegâne noktalı iplik ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kavil kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu tıkla arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha fazla okunuşu eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan yalnızca yalnız kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik farklı müşterek çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir kez sunucunun müteaddit istemciye uslu birleşik istemciyle olduğu genişliğinde kolayca bilim gönderebileceği ip tv kanal atlama sorunu anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu görmek ayrılmış “kanalları değiştirmeye” karar verirse, dinamik tek şekilde sadece IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını eş iki saniye içinde indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, videoteyp akışında, temel Zamanlı Protokol okunuşu asıl Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun tek küme müşterinin üyelerine tesirli yalnız şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar burada okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bili kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak özgü şiddetli nitelikli ve yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hiçbir aynı nesne evlendirmek üzere programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geri tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme daha fazla bilgi işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir USB ile aptal TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan sessiz müşterek tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar